Spray-pastă de asamblare cupru Weicon rezistent la coroziune 400ml
Descriere
Spray-pastă de asamblare cupru Weicon rezistent la temperaturi inalte si coroziune 400ml
Agent de protejare, separare și lubrifiere pentru piese supuse la solicitări mari și temperaturi înalte
Spray-ul pastă de asamblare de cupru WEICON este un agent de protejare, separare și lubrifiere puternic rezistent la temperaturi ridicate și la coroziune. Nu conține sulf, plumb sau nichel. spray-ul pastă de asamblare de cupru este utilizat ca și lubrifiant antigripare pentru toate tipurile de îmbinări filetate și suprafețe glisante.
Formează un film lubrifiant și separator eficient care protejează suprafețele funcționale la nivelul
componentelor cu fișă de contact, la bucșe de uzură, șuruburi, și la toate felurile de manșoane, mufe și articulații filetate împotriva coroziunii și gripării.
Poate fi utilizat pentru reducerea vibrațiilor la blocurile de frână și ghidaje, camele și suporții de frână, terminale de baterii mașini și camioane și alte conexiuni electrice, bolțuri și piulițe de roți, precum și la bucșele de uzură de la nivelul ciocanelor electrice, cu aer comprimat sau hidraulice.